průvodci

Mgr. Anna Ondriášová – zakladatelka a lektorka

201706-lesni-skolka-9656

Mám bohaté zkušenosti v oblasti vzdělávaní a výchovy dětí. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a další rozvojové kurzy. V Horních Počernicích jsem založila atletický oddíl, kde působím také jako trenérka. Tento oddíl se v Horních Počernicích těší velké oblibě dětí i rodičů. Od roku 2006 vypomáhám v RC MUM, kde jsem pracovala jako lektorka ve školičce, chůva, ale také jako koordinátorka dobrovolníků a organizátorka akcí pořádaných RC MUM. Také mám zkušenosti s dětmi v zahraničí, kde jsem pracovala dva roky jako au-pair. S manželem vychováváme tři děti.


Bc. Daniela Dukátová

V DLK V Hájence pracuji jako průvodce a koordinátor ve školce. Původně jsem vystudovala obor ekologie, který mi je doteď nápomocný při práci s dětmi v přírodě. Během studia jsem se též věnovala doučování dětí, lektorování orientálních tanců a spolupořádala akce a tábory pro děti a mládež. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován, zajímám se o inovativní přístupy v pedagogice a vzdělávám se dále v oblasti eko-arteterapie a eko-artefiletiky. Lesní pedagogika je pro mě přirozená a stále inspirující cesta dětí za poznáním.


 
Radka Železná
Radka Ž
 
V lesní školce pracuji jako průvodkyně od jara 2017. V tomto prostředí mě fascinuje klid, přirozenost a propojení člověka s přírodou.
K jinému náhledu na výchovu mě přivedly mé dvě vlastní děti. V roce 2010 jsem absolvovala kurz Montessori v kostce a 2012 Respektovat a být respektován.

Od dětství jsem měla blízko k hudbě, pohybu, tanci a malování. Láska k hudbě a dětem mě přivedla ke kurzům Hudební školy YAMAHA, kde již pět let vedu programy od nejmenších dětí až po školáky.


Šárka Levi

V lesní škole pracuji od září 2018, a od počátku jsem si zamilovala vzdělávání se v přírodě a společné objevování její proměnlivé krásy. Pohyb, hudba a cizí jazyky mě inspirují a provázejí při lektorování. První intenzivní zkušenosti s dětmi jsem zažila ve Spojených státech při péči o čtyři starší děti po dobu jednoho roku, dále při doučování anglického jazyka. Absolvovala jsem různé vzdělávací kurzy a stále dychtím po moudrosti a poznání. Práce s dětmi mi umožňuje podílet se na budování trvalých životních hodnot, charakteru dětí a vzájemných vztahů.


Eliška Večeřová
Studuji psychologii a speciální pedagogiku na Karlově Univerzitě v Praze. V lesní školce jsem nováček, ale v oblasti práce s dětmi mám poměrně bohaté zkušenosti, ať už z mnoha příměstských táborů, pořádání narozeninových oslav nebo z doučování. Práce s dětmi mne hluboce naplňuje a jsem vděčná, že je mohu doprovázet při jejich postupném vývoji. S duchem lesní školky naprosto souzním, líbí se mi, jak se děti učí skrze přírodu a volnou hru.

 


 

MgA. Alena Kopřiva Chadová
V lesní škole se s dětmi věnuji péči o zahradu a environmentálním tématům formou projektových dnů. Vystudovala jsem grafický design a vzdělání si dlouhodobě rozšiřuji o další obor – permakulturu, kde se cítím jako ryba ve vodě. Absolvovala jsem četné kurzy v tomto směru (Úplný kurz permakulturního designu, Učitelský kurz, kurz Pozoruj a jednej iniciativy Děti v permakultuře apod.).
V r. 2015 jsem založila komunitní zahradu v Praze-Kolovratech, kde funguji jako koordinátorka a pracuji s dospělými i dětmi všeho věku. Věnuji se také lektorování kurzů s permakulturní tematikou, projektování jedlých zahrad a semenaření starých plodin na vlastní zahradě v Uhříněvsi (2014 certifikováno jako Ukázkový permakulturní projekt).  

Zuzana Rejzková, DiS.

Průvodcem starších školáků v Hájence jsem od roku 2018, kdy nás svedlo dohromady hledání vhodné školy pro našeho syna. Naprosto mne okouzlilo jak místo samotné, tak i báječná atmosféra. Vystudovala jsem Zahradní a krajinou tvorbu v Mělníku, studovala jsem také Environmental design na Technické Univerzitě v Liberci. Absolvovala jsem i různé vzdělávací kurzy v oblastech, které mně zajímají, jako například Respektovat a být respektován, metoda Kaizen, Voda na pozemku, Chytrá vizualizace a další. Ráda jsem venku na čerstvém vzduchu, baví mne přírodní a krajinné souvislosti, udržitelnost a pěstování „vlastního jídla“. Vzdělávání dětí formou hry, v přírodě, dle jejich vlastního tempa, cítím jako tu nejlepší cestu pro naše děti.


Lucie Zindrová
Vystudovala jsem socialně- správní činnost a obor cestovní ruch. Pracovala jsem jako asistent pedagoga na Speciální Waldorfské škole, také jsem pracovala jako pracovník v sociálních službách – pečovatelka v domově seniorů Sue Ryder a na úřadu na příspěvku na péči a dávkách pro zdravotně postižené. S dětmi pracuji jako dobrovolník od školních let pod organizacemi Agnes a do současné doby pod Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, konkrétně Klub Road. Podílím se na přípravě a osobní asistenci na táborech a akcích. Ráda trávím čas venku v přírodě. Pobyt v lese a venku v přírodě vůbec, je dle mého názoru pro děti naprosto přirozený a těší mě, že mohu být toho součástí. Jsem nadšená zahradnice, zajímám se o ekologii a permakulturu, moc ráda tančím a vyrábím přírodní domácí kosmetiku.