průvodci

kolaz_lektorky_na sirku


Mgr. Anna Ondriášová – zakladatelka a lektorka

201706-lesni-skolka-9656

Mám bohaté zkušenosti v oblasti vzdělávaní a výchovy dětí. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a další rozvojové kurzy. V Horních Počernicích jsem založila atletický oddíl, kde působím také jako trenérka. Tento oddíl se v Horních Počernicích těší velké oblibě dětí i rodičů. Od roku 2006 vypomáhám v RC MUM, kde jsem pracovala jako lektorka ve školičce, chůva, ale také jako koordinátorka dobrovolníků a organizátorka akcí pořádaných RC MUM. Také mám zkušenosti s dětmi v zahraničí, kde jsem pracovala dva roky jako au-pair. S manželem vychováváme tři děti.


Bc. Daniela Dukátová

201706-lesni-skolka-9658

V lesní školce pracuji již druhým rokem. Vystudovala jsem obor ekologie. Během studia jsem se též věnovala doučování dětí, lektorování orientálních tanců a spolupořádala jsem akce a tábory pro děti a mládež v rámci ČCE, kde i nadále s dětmi pracuji. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a další rozvojové kurzy. Lesní pedagogika je pro mě přirozená a stále inspirující cesta dětí za poznáním. Do výuky ráda zapojuji hudbu.


Bc. Miroslava Nová

Mirka na web

K lesní pedagogice a respektujícímu přístupu k sobě a k druhým jsem se prokousávala postupně. Velmi dobré základy ve mě zůstaly ze studia Pedagogiky volného času v Liberci, kde byly environmentální pedagogika a učení prožitkem stěžejními pilíři. Pracovala jsem jako metodik ekovýchovných programů a připravovala akce pro děti v DDM. Pak přišli naši dva kluci a pochopení, že mi není dobře v roli rodiče hlídače a velitele, kterou jsem znala z rodiny a školy a snaha zkusit to jinak.

Být s dětmi (nejen se svými), pomáhat jim realizovat jejich nápady a objevovat, mě naplňuje, stejně jako jakékoliv tvoření, především šití, kterému jsem na RD propadla.


Radka Železná
Radka Ž
V lesní školce pracuji jako průvodkyně od jara 2017. V tomto prostředí mě fascinuje klid, přirozenost a propojení člověka s přírodou.
K jinému náhledu na výchovu mě přivedly mé dvě vlastní děti. V roce 2010 jsem absolvovala kurz Montessori v kostce a 2012 Respektovat a být respektován.

Od dětství jsem měla blízko k hudbě, pohybu, tanci a malování. Láska k hudbě a dětem mě přivedla ke kurzům Hudební školy YAMAHA, kde již pět let vedu programy od nejmenších dětí až po školáky.


Ing. Martin Krajíček
OLYMPUS DIGITAL CAMERAVystudoval jsem Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně se zaměřením na bezpečnostní technologie, systémy a management. Po úspěšném ukončení studia a ročním působení v místní společnosti jsem odcestoval na rok do Austrálie. Po návratu do ČR a dvouletém působení v nadnárodní společnosti jsem odcestoval na měsíční pobyt do Afriky a poté změnil pracovní obor a začal se věnovat ekologii a ochraně životního prostředí.
Aktuálně jsem třetím rokem na „volné noze“. Do této chvíle jsem navštívil přibližně 15 zemí, zaběhl 2 maratony, namaloval více než 50 obrazů, měl 4 výstavy a vyfotografoval a prodal fotografie přibližně 900 lidem.
Mé zkušenosti s prací s dětmi pramení z účasti na táborech pro sociálně slabší děti a rodiny (Centrum integrace dětí a mládeže o.s.) a příměstských táborů v Praze (Summer English Camp, Harry and Peggy Camp).

Rád bych se rozvíjel v arteterapii ve spojení s dětmi a otevřel jim cestu nejen k malování 🙂


Soňa Mužíková 
Dává mi smysl, když pracuji s láskou, mohu být užitečná a zároveň mě to uživí.
Jsem věčným hledačem pokladů a krásy.
Doprovázím na cestách s interakcí přírody, kde je každý sám sobě terapeutem, proces cílem.
Když jsem po škole začala učit 15 leté studenty na hotelovce, věděla jsem, že chci učit tak, aby mě i studenty  to bavilo a bylo to tak trochu dobrodružství, nejlépe v terénu na exkurzích mezi lidmi v praxi v přirodě, propojováním.
Učila jsem ve školce, na základce, střední škole i vysoké.
S mužem jsme vedli sportovní akademii v komunitním rytmu pro děti od 3 do 15 let.
Časem vznikl syntézou mé životní dráhy a praxe  s dětmi, rodičovstvím, vzděláváním zejména v psychologii, pedagogice, komunitní práci  a mé lásky v tvorbu, konteplaci v přírodě životní styl, který nazývám „svobodný design a opravdový styl“.
Prosté a jednoduché pro malé dítě, často těžké pro dospělého.
V současné době dálkově studuji  teologii, sociální práci a pedagogiku.
Jsem matkou 32 leté dcery Kláry a 10 leté Dorotky.