průvodci

Mgr. Anna Ondriášová – zakladatelka a lektorka

201706-lesni-skolka-9656

Mám bohaté zkušenosti v oblasti vzdělávaní a výchovy dětí. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a další rozvojové kurzy. V Horních Počernicích jsem založila atletický oddíl, kde působím také jako trenérka. Tento oddíl se v Horních Počernicích těší velké oblibě dětí i rodičů. Od roku 2006 vypomáhám v RC MUM, kde jsem pracovala jako lektorka ve školičce, chůva, ale také jako koordinátorka dobrovolníků a organizátorka akcí pořádaných RC MUM. Také mám zkušenosti s dětmi v zahraničí, kde jsem pracovala dva roky jako au-pair. S manželem vychováváme tři děti.


 
Radka Železná
Radka Ž
 

V lesní školce pracuji jako průvodkyně od jara 2017. V tomto prostředí mě fascinuje klid, přirozenost a propojení člověka s přírodou.

K jinému náhledu na výchovu mě přivedly mé dvě vlastní děti. V roce 2010 jsem absolvovala kurz Montessori v kostce a 2012 Respektovat a být respektován.

Od dětství jsem měla blízko k hudbě, pohybu, tanci a malování. Láska k hudbě a dětem mě přivedla ke kurzům Hudební školy YAMAHA, kde již pět let vedu programy od nejmenších dětí až po školáky.


Šárka Levi

V lesní škole pracuji od září 2018, a od počátku jsem si zamilovala vzdělávání se v přírodě a společné objevování její proměnlivé krásy. Pohyb, hudba a cizí jazyky mě inspirují a provázejí při lektorování. První intenzivní zkušenosti s dětmi jsem zažila ve Spojených státech při péči o čtyři starší děti po dobu jednoho roku, dále při doučování anglického jazyka. Absolvovala jsem různé vzdělávací kurzy a stále dychtím po moudrosti a poznání. Práce s dětmi mi umožňuje podílet se na budování trvalých životních hodnot, charakteru dětí a vzájemných vztahů.


Bc. Eliška Večeřová

V Hájence působím od jara 2019 jako průvodkyně ve školce. Práce mě hluboce naplňuje a baví. Jsem vděčná, že děti mohu doprovázet v jejich postupném vývoji a poznávání světa. Přistupuji k nim s láskyplným respektem a úctou k jejich jedinečnosti.

V oblasti práce s dětmi mám poměrně bohaté zkušenosti, ať už z doučování, pořádání narozeninových oslav nebo mnoha příměstských táborů. Zároveň studuji psychologii na Pedagogické fakultě UK.


MgA. Alena Kopřiva Chadová

Jsem grafická a permakulturní designérka. Absolvovala jsem četné kurzy z oblasti vzdělávání a mezilidských vztahů u českých i zahraničních lektorů. Iniciovala jsem vznik komunitní zahrady v Praze-Kolovratech, kde působím od r. 2015 jako koordinátorka. Věnuji se navrhování jedlých rodinných zahrad a příležitostně lektorování. 

V Hájence se s dětmi zaměřuji na vnímání a poznávání živého prostředí, jehož jsme součástí, a na péči o něj. Inspirací je mi mj. kniha Živá třída od Ch. M. Bache. Miluji zpěv, výtvarné umění, společnou práci venku, srandu… Koncept výuky se mnou naprosto rezonuje a jsem ráda, že se na jeho rozvoji mohu podílet spolu s dalšími průvodci i s dětmi.