průvodci

Hledáme do Hájenky dobrovolníka/y, podrobnosti níže.
Těšíme se možná právě na vás!


Mgr. Anna Ondriášová – zakladatelka a lektorka

201706-lesni-skolka-9656

Mám bohaté zkušenosti v oblasti vzdělávaní a výchovy dětí. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a další rozvojové kurzy. V Horních Počernicích jsem založila atletický oddíl, kde působím také jako trenérka. Tento oddíl se v Horních Počernicích těší velké oblibě dětí i rodičů. Od roku 2006 vypomáhám v RC MUM, kde jsem pracovala jako lektorka ve školičce, chůva, ale také jako koordinátorka dobrovolníků a organizátorka akcí pořádaných RC MUM. Také mám zkušenosti s dětmi v zahraničí, kde jsem pracovala dva roky jako au-pair. S manželem vychováváme tři děti.


Bc. Daniela Dukátová

201706-lesni-skolka-9658V lesní školce pracuji již druhým rokem. Vystudovala jsem obor ekologie. Během studia jsem se též věnovala doučování dětí, lektorování orientálních tanců a spolupořádala jsem akce a tábory pro děti a mládež v rámci ČCE, kde i nadále s dětmi pracuji. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a další rozvojové kurzy. Lesní pedagogika je pro mě přirozená a stále inspirující cesta dětí za poznáním. Do výuky ráda zapojuji hudbu.


Radka Železná
Radka Ž
V lesní školce pracuji jako průvodkyně od jara 2017. V tomto prostředí mě fascinuje klid, přirozenost a propojení člověka s přírodou.
K jinému náhledu na výchovu mě přivedly mé dvě vlastní děti. V roce 2010 jsem absolvovala kurz Montessori v kostce a 2012 Respektovat a být respektován.

Od dětství jsem měla blízko k hudbě, pohybu, tanci a malování. Láska k hudbě a dětem mě přivedla ke kurzům Hudební školy YAMAHA, kde již pět let vedu programy od nejmenších dětí až po školáky.


Šárka Levi

V lesní škole pracuji od září 2018, a od počátku jsem si zamilovala vzdělávání se v přírodě a společné objevování její proměnlivé krásy. Pohyb, hudba a cizí jazyky mě inspirují a provázejí při lektorování. První intenzivní zkušenosti s dětmi jsem zažila ve Spojených státech při péči o čtyři starší děti po dobu jednoho roku, dále při doučování anglického jazyka. Absolvovala jsem různé vzdělávací kurzy a stále dychtím po moudrosti a poznání. Práce s dětmi mi umožňuje podílet se na budování trvalých životních hodnot, charakteru dětí a vzájemných vztahů.


Eliška Večeřová
Studuji psychologii a speciální pedagogiku na Karlově Univerzitě v Praze. V lesní školce jsem nováček, ale v oblasti práce s dětmi mám poměrně bohaté zkušenosti, ať už z mnoha příměstských táborů, pořádání narozeninových oslav nebo z doučování. Práce s dětmi mne hluboce naplňuje a jsem vděčná, že je mohu doprovázet při jejich postupném vývoji. S duchem lesní školky naprosto souzním, líbí se mi, jak se děti učí skrze přírodu a volnou hru.


MgA. Alena Kopřiva Chadová
V lesní škole se s dětmi věnuji péči o zahradu a environmentálním tématům formou projektových dnů. Vystudovala jsem grafický design a vzdělání si dlouhodobě rozšiřuji o další obor – permakulturu, kde se cítím jako ryba ve vodě. Absolvovala jsem četné kurzy v tomto směru (Úplný kurz permakulturního designu, Učitelský kurz, kurz Pozoruj a jednej iniciativy Děti v permakultuře apod.).
V r. 2015 jsem založila komunitní zahradu v Praze-Kolovratech, kde funguji jako koordinátorka a pracuji s dospělými i dětmi všeho věku. Věnuji se také lektorování kurzů s permakulturní tematikou, projektování jedlých zahrad a semenaření starých plodin na vlastní zahradě v Uhříněvsi (2014 certifikováno jako Ukázkový permakulturní projekt).


Zuzana Rejzková, DiS.

Průvodcem starších školáků v Hájence jsem od roku 2018, kdy nás svedlo dohromady hledání vhodné školy pro našeho syna. Naprosto mne okouzlilo jak místo samotné, tak i báječná atmosféra. Vystudovala jsem Zahradní a krajinou tvorbu v Mělníku, studovala jsem také Environmental design na Technické Univerzitě v Liberci. Absolvovala jsem i různé vzdělávací kurzy v oblastech, které mně zajímají, jako například Respektovat a být respektován, metoda Kaizen, Voda na pozemku, Chytrá vizualizace a další. Ráda jsem venku na čerstvém vzduchu, baví mne přírodní a krajinné souvislosti, udržitelnost a pěstování „vlastního jídla“. Vzdělávání dětí formou hry, v přírodě, dle jejich vlastního tempa, cítím jako tu nejlepší cestu pro naše děti.